WWW.HONZAPLSEK.CZ    homepage . novinky . kontakt .
OBRAZY . ILUSTRACE . PÍSNIČKÁŘ . ZVUKAŘ . FOTOOBRAZY Michalala . ŽELVA ŽELVA

Honza Plšek OBRAZY


Honza Plšek
OBRAZY

Autorské olejomalby a další obrazy. K prodeji originály, ale i kopie jako fotoobrazy tištěné na malířském plátně, napnuté na rámu, připravené k zavěšení.Honza Plšek OBRAZY


AUTOR
REFERENCE
PRODEJNÍ GALERIE
INFORMACE
JAK OBJEDNAT
AKCE A NOVINKY
KONTAKT

Obraz krášlí prostor, vítá příchozí, komunikuje s přítomnými, reprezentuje nepřítomné ...

Fototobraz (Canvas Print, Leinwanddruck, Repligraph, Giclée) je fotografie vytištěná na malířské plátno vypnuté na malířském rámu určená k zavěšení na zeď. Technicky se tedy fotoobraz od klasického obrazu liší pouze v tom, že na místo oleje je použit digitální tisk. Nové technologie již umožňují digitální tisk přímo na plátno při zachování vysokého rozlišení a věrnosti barev (a při relativně nízké ceně). Obvykle se fotoobrazy nerámují, což ale nebývá na újmu estetice, protože i boční strany napínacího rámu bývají potištěny a obraz tak vypadá úhledně i bez zarámování. Digitální tisk pochopitelně nemůže nahradit klasické olejové barvy, nicméně fotoobrazy mají díky moderním technologiím velmi dobrou jasnost barev a dlouhou životnost.

HONZA PLŠEK OBRAZY HONZA PLŠEK OBRAZY HONZA PLŠEK OBRAZY HONZA PLŠEK OBRAZY HONZA PLŠEK OBRAZY

Fotoobrazy jsou určeny primárně k umístětní v interiéru, při použití zvláštních technik i v exteriérech. Své místo najdou především v bytech, kancelářích, veřejných prostorách, kavárnách, restauracích, čajovnách, klubech, čekárnách, výukových místnostech, ve školách a školkách, na úřadech i v nejrůznějších provozovnách, v sálech a předsálích, v reprezentativních prostorách i ve zcela obyčejných pobytových místnostech, které je třeba zkrášlit, ať už pro užitek či pro radost svou či někoho jiného. Záleží na vhodné volbě tématu a do značné míry i formátu obrazu. Fototobrazy mohou být krásným a kvalitním dárkem. Špičkové fotoobrazy mají svou hodnotu i jako samostatný umělecký objekt.

Fotoobrazy jsou zpracovány v prověřených a osvědčených profesionálních tiskových centrech, na kvalitnám plátně, napnuté na kvalitním dřevěném rámu, v rozměrech dle Vaší objednávky, nezarámované s bočním potiskem. Po domluvě lze dodat individuální rozměry a zpracování, použít i jiné techniky než tisk na plátno, např. tisk na pěnovou desku, za akrylátové sklo, na hliníkovou desku (dlouhá životnost, venkovní použití), plakáty apod. Veškerá nabízená vyobrazení jsou needitovanými fotokopiemi skutečného originálního autorského díla existujícího v hmotné podobě, zpravidla ve vlastnictví autora nebo dohledatelného u jeho majitele. Fotoobrazy jsou dodávány zabalené v bublinkové folii.

HONZA PLŠEK OBRAZY        FOTOOBRAZY Michalala FOTOOBRAZY Michalala FOTOOBRAZY Michalala

Obraz i fotoobraz zkrášluje prostor, ve kterém je umístěn. Obrazy přirozeně působí i jako meditační objekty a energetické zářiče, nosiče sdělení, představují svébytné umělecké artefakty, v neposlední řadě reprezentují. Po staletí lidé vědí a cítí, že dobrý obraz, vhodně vybraný a umístěný, krášlí každý prostor a zpříjemňuje pobyt v něm. Obraz může navodit náladu, prohloubit relaxaci a pocity pohody, odpoutat myšlenky, uklidnit, harmonizovat nebo naopak aktivizovat, inspirovat. Kvalitní námět a zpracování obrazu se obvykle nemíjí účinkem a dobrý obraz je nenápadným zdrojem potěšení pro každého, kdo se nachází v přítomnosti obrazu. Vedle bydlení jsou obrazy schopny krášlit i jiné pobytové místnosti a prostory. Obrazy, ať už jednotlivě nebo v kolekcích, mohou osvěžit pracovní porady, uklidnit či zaujmout čekající klienty, oživit prostory kaváren a restaurací či vdechnout život administrativním a veřejným prostorám. Dobré obrazy vítají příchozí, komunikují s přítomnými, reprezentují nepřítomné. Obraz je oknem do jiného světa, průvodcem na duchovních cestách, otevřenou knihou i trpělivým společníkem. Fotoobrazy, svým spojením kvalitního digitálního tisku s klasickým malířským plátnem, představují propojení moderního a tradičního, integritu a kontinuitu, a představují tak novou generaci uměleckých objektů, zvaných obraz.

Další informace, dotazy, konzultace či objednávky: jan.plsek@seznam.cz

Honza Plšek OBRAZY

ŽELVA


Všechna práva vyhrazena © Michala Plšková, Jan Plšek